Prostata operacja laserowa

Laserowe rozbijanie kamieni

Laserowe rozbijanie kamieni i po dyskomforcie

kamienie nerkowe

Laserowe rozbijanie kamieni

Kamienie nerkowe to dolegliwość, która dotyka wielu Polaków. Powstające i gromadzące się m.in. w nerkach złogi minerałów mogą utrudnić funkcjonowanie i znacznie pogarszać komfort życia. Rozwiązaniem tego problemu może być laserowe rozbijanie kamieni.

Dlaczego kamienie powstają?

Powstawaniu kamieni sprzyjają niezdrowa dieta, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca oraz niektóre leki. Im złogi są większe, tym naturalnie sprawiają większy ból. Organizm sam nie da rady się ich pozbyć.

Rozwiązanie problemu kamieni nerkowych

Z pomocą przychodzi laserowe rozbijanie kamieni. Jest to nowoczesny, innowacyjny i przede wszystkim mało inwazyjny zabieg wykorzystania lasera. Celem jest tutaj rozbicie kamieni na drobne cząsteczki, które potem z powodzeniem będą mogły zostać usunięte przez nerki wraz z moczem. Laser jest w pełni bezpieczny. Wykorzystywany jest również przy innych zabiegach urologicznych, takich jak laserowa operacja prostaty.

Operacja prostaty laserem

Jest to zabieg stosowany przy przeroście gruczołu krokowego, który w odróżnieniu od innego zabiegu jakim jest operacja prostaty laserem, nie usuwa całkowicie gruczołu a jedynie go obkurcza.

Zabieg usuwania kamieni nerkowych

Operacja laserowa kamieni nerkowych odbywa się w znieczuleniu ogólnym pod ścisłą kontrolą lekarzy specjalistów. Przez cewkę moczową wprowadza się do nerki endoskop. Nie dochodzi tutaj do nakłuwania nerki czy jakiegokolwiek przerwania ciągłości tkanek. Celem jest precyzyjne dotarcie do źródła problemu i laserowe rozbijanie kamieni nerkowych. Zabieg ten jest na tyle mało inwazyjny, że pozwala wyjść pacjentom ze szpitala jeszcze tego samego dnia. Pozwala wrócić do pełnej aktywności już po kilku dniach. Resztki złogów będą swobodnie spływać w tym czasie wraz z moczem. Polecanym ćwiczeniem fizycznym jest wtedy schodzenie po schodach, które ułatwia przemieszczanie się resztek złogów w dół do moczowodów.

Powrót kamieni nerkowych

Zdarza się jednak, że kamienie nerkowe nawracają. Wtedy może być czasem konieczne, aby laserowe rozbijanie kamieni zastosować ponownie. Na szczęście brak ingerencji w miąższ nerki tego zabiegu pozwala na wielokrotne jego zastosowanie i znaczne tym samym polepszenie funkcjonowania pacjentów zmagających się z chorobą kamicy nerkowej.

kamienie nerkowelaserowe rozbijanie kamienilaserowa operacja prostatyoperacja prostaty laseremoperacja laserowa kamieni nerkowychlaserowe rozbijanie kamieni nerkowych

Powiązane wpisy

Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem - bezbolesne rozwiązanie problemu

RIRS - opis i przebieg

Zabieg RIRS to nowoczesna metoda leczenia kamicy nerkowej.